Back to results

13239 E 48 DR

Yuma, AZ 85367

Imported May 13, 2026 at 10:12 AM via HOTSHEET

Price $219,000.00 $207.39/sqft
2 Beds
2.0 Baths
1,056 Sq Ft
-- Lot Size
2008 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-11
Input Date2026-05-11 15:31:00
Last Updated2026-05-13 10:12:35.495349

Pricing

Price$219,000.00
Original Price$219,000.00
Asking Price$219,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$207.39
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-11
Closing Date--

Property Details

Bedrooms2
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,056
Acreage--
Lot Size--
Year Built2008
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (1 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1728-37-096
HOANo — --
DOM2
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

May 13, 2026 at 10:12 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.640417814062
longitude (empty) -114.406562404997