Back to results

14186 E 51 PL

Yuma, AZ 85367

Imported May 08, 2026 at 09:57 AM via HOTSHEET

Price $454,400.00 $278.09/sqft
3 Beds
3.0 Baths
1,634 Sq Ft
-- Lot Size
1996 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-07
Input Date2026-05-07 17:04:00
Last Updated2026-05-08 09:57:04.669650

Pricing

Price$454,400.00
Original Price$454,400.00
Asking Price$454,400.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$278.09
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-07
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths3.0
Sq Ft1,634
Acreage--
Lot Size--
Year Built1996
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolYes
FireplaceOne

Assessor / Legal

APN 1729-41-281
APN 2--
Subdivision--
ZoningR-1-6
Flood Zone--
HOANo — --
DOM1
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

May 08, 2026 at 09:57 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.635636405308
longitude (empty) -114.391027561669