Back to results

11838 S IRONWOOD DR

Yuma, AZ 85367

Imported May 08, 2026 at 09:57 AM via HOTSHEET

Price $379,990.00 $290.96/sqft
3 Beds
3.0 Baths
1,306 Sq Ft
-- Lot Size
1977 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-07
Input Date2026-05-07 14:49:00
Last Updated2026-05-08 09:57:04.669650

Pricing

Price$379,990.00
Original Price$379,990.00
Asking Price$379,990.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$290.96
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-07
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths1
3/4 Baths1
Total Baths3.0
Sq Ft1,306
Acreage--
Lot Size--
Year Built1977
GarageYes (3 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1701-62-025
APN 2--
Subdivision--
ZoningR-1-20
Flood Zone--
HOANo — --
DOM2
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

May 08, 2026 at 09:57 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.657622880151
longitude (empty) -114.40398497974