Back to results

4442 S ANSEL AVE

Yuma, AZ 85365

Imported May 02, 2026 at 09:24 AM via HOTSHEET

Price $599,900.00 $213.79/sqft
4 Beds
3.0 Baths
2,806 Sq Ft
-- Lot Size
2024 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-02
Input Date2026-05-02 05:01:00
Last Updated2026-05-02 09:24:24.625710

Pricing

Price$599,900.00
Original Price$599,900.00
Asking Price$599,900.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$213.79
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-02
Closing Date--

Property Details

Bedrooms4
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths3.0
Sq Ft2,806
Acreage--
Lot Size--
Year Built2024
GarageYes (3 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1724-23-160

Change History 2

May 02, 2026 at 09:24 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.647223290155
longitude (empty) -114.537626253509