Back to results

3502 W 36 ST

Yuma, AZ 85365

Imported May 01, 2026 at 10:43 PM via HOTSHEET

Sold Price $455,132.00 $214.89/sqft
4 Beds
2.0 Baths
2,118 Sq Ft
-- Lot Size
2026 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSW9- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-30
Input Date2026-04-30 14:30:00
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$455,132.00
Original Price$455,132.00
Asking Price$455,132.00
Sold Price$455,132.00
Rented Price--
Price/SqFt$214.89
Sold Price/SqFt$214.89
Price Date2026-04-30
Closing Date2026-04-30

Property Details

Bedrooms4
Full Baths1
Half Baths1
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft2,118
Acreage--
Lot Size--
Year Built2026
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1694-50-364
HOANo — --
DOM239
How SoldVA
How Rented--

Legal Description

Change History 2

May 01, 2026 at 10:43 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.661493415479
longitude (empty) -114.661942522309