Back to results

13743 E MASTERSON

Yuma, AZ 85367

Imported May 01, 2026 at 10:43 PM via HOTSHEET

Price $167,900.00 $198.23/sqft
2 Beds
1.0 Baths
847 Sq Ft
-- Lot Size
1982 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM2- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-30
Input Date2026-04-30 11:18:00
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$167,900.00
Original Price$167,900.00
Asking Price$167,900.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$198.23
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-30
Closing Date--

Property Details

Bedrooms2
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths1.0
Sq Ft847
Acreage--
Lot Size--
Year Built1982
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1701-24-069
APN 2--
Subdivision--
ZoningRVS
Flood Zone--
HOANo — --
DOM2
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

May 01, 2026 at 10:43 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.677548437546
longitude (empty) -114.396071138118