Back to results

2754 S LAS PALMAS VISTA AVE

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 29, 2026 at 08:29 PM via HOTSHEET

Price $225,000.00 $129.68/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,735 Sq Ft
-- Lot Size
1955 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE2- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-29
Input Date2026-04-29 09:24:00
Last Updated2026-04-29 20:29:33.056721

Pricing

Price$225,000.00
Original Price$225,000.00
Asking Price$225,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$129.68
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-29
Closing Date2026-05-12

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,735
Acreage--
Lot Size--
Year Built1955
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (1 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1695-09136
HOANo — --
DOM14
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 29, 2026 at 08:29 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.677423362831
longitude (empty) -114.632251121531