Back to results

4112 S JASMINE AVE

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated Apr 27, 2026 at 11:46 AM

Price $464,777.00 $205.47/sqft
4 Beds
2.0 Baths
2,262 Sq Ft
-- Lot Size
2006 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-26
Input Date2026-04-26 01:58:00
Last Updated2026-04-27 11:46:21.877228

Pricing

Price$464,777.00
Original Price$464,777.00
Asking Price$464,777.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$205.47
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-26
Closing Date--

Property Details

Bedrooms4
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths2
Total Baths2.0
Sq Ft2,262
Acreage--
Lot Size--
Year Built2006
GarageYes (3 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceOne

Assessor / Legal

APN 1725-01-001
APN 2--
Subdivision--
ZoningSFR
Flood Zone--
HOANo — --
DOM1
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 9

April 27, 2026 at 11:46 AM 7 fields changed
Field Was Changed To
taxes 2,106.41 (empty)
subdivision_1 Ocotillo Desert (empty)
subdivision_3 (empty) Ocotillo Desert
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 0 1
domls 0 1
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.529291593887
latitude (empty) 32.653295881977