Back to results

9911 E 36 PL

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL · Updated Apr 27, 2026 at 12:19 AM

Price $312,000.00 $214.88/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,452 Sq Ft
-- Lot Size
2026 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-24
Input Date2026-04-24 12:02:00
Last Updated2026-04-27 00:19:27.112909

Pricing

Price$312,000.00
Original Price$312,000.00
Asking Price$312,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$214.88
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-24
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,452
AcreageLot
Lot Size--
Year Built2026
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1699-56-132
APN 2--
SubdivisionButler Estates Unit 1
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM2
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 27, 2026 at 12:19 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6621625
longitude (empty) -114.46585979999999