Back to results

7697 E 35 ST

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL · Updated Apr 27, 2026 at 12:19 AM

Price $411,355.00 $261.01/sqft
4 Beds
2.0 Baths
1,576 Sq Ft
-- Lot Size
2025 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-19
Input Date2026-04-19 12:23:00
Last Updated2026-04-27 00:19:24.049745

Pricing

Price$411,355.00
Original Price$411,355.00
Asking Price$411,355.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$261.01
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-19
Closing Date--

Property Details

Bedrooms4
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,576
AcreageLot
Lot Size--
Year Built2025
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1697-48-067
APN 2--
SubdivisionSantana Camilo
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM7
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 27, 2026 at 12:19 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6650457
longitude (empty) -114.5008325