Back to results

3698 W 14 PL

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 06, 2026 at 09:59 AM

Price $353,500.00 $175.43/sqft
4 Beds
2.0 Baths
2,015 Sq Ft
-- Lot Size
1991 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaNW4- NORTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-05
Input Date2026-04-09 17:54:00
Last Updated2026-05-06 09:59:03.587786

Pricing

Price$353,500.00
Original Price$353,500.00
Asking Price$353,500.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$175.43
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-09
Closing Date2026-07-06

Property Details

Bedrooms4
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft2,015
Acreage--
Lot Size--
Year Built1991
GarageYes (3 spaces)
Carport-- (0 spaces)
PoolNo
FireplaceOne

Assessor / Legal

APN 1664-25-068
HOANo — --
DOM26
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 13

May 06, 2026 at 09:59 AM 11 fields changed
Field Was Changed To
subdivision_3 (empty) Rancho Sereno
domls 17 26
subdivision_1 Rancho Sereno (empty)
status ACTIVE UNCONT
closing_date (empty) 2026-07-06
update_date 2026-04-09 00:00:00 2026-05-05T00:00:00
status_date 2026-04-09 2026-05-05
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
contract_date (empty) 2026-05-05
dom 17 26
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.664398284101
latitude (empty) 32.701660684862