Back to results

2179 S ROADRUNNER AVE

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 01, 2026 at 10:43 PM

Price $80,750.00 $86.73/sqft
2 Beds
2.0 Baths
931 Sq Ft
-- Lot Size
1979 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaSW1- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-08
Input Date2026-04-08 15:39:00
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$80,750.00
Original Price$85,000.00
Asking Price$80,750.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$86.73
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-01
Closing Date--

Property Details

Bedrooms2
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft931
Acreage--
Lot Size--
Year Built1979
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
PoolYes
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1664-53-117
APN 2--
Subdivision--
Zoning--
Flood Zone--
HOAYes — $590
DOM24
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 14

May 01, 2026 at 10:43 PM 12 fields changed
Field Was Changed To
subdivision_3 (empty) Del Oro Mobile Est
domls 18 24
subdivision_1 Del Oro Mobile Est (empty)
price 85000.00 80750.0
asking_price 85000.00 80750.0
price_per_sqft 91.30 86.73
price_date 2026-04-08 2026-05-01
update_date 2026-04-08 00:00:00 2026-05-01T00:00:00
client_hit_count 1 2
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 18 24
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.648150885143
latitude (empty) 32.688116466064