Back to results

4402 S JASMINE AVE

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 02, 2026 at 09:24 AM

Price $274,999.00 $204.16/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,347 Sq Ft
-- Lot Size
2009 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-04-06
Input Date2026-04-06 10:35:00
Last Updated2026-05-02 09:24:24.625710

Pricing

Price$274,999.00
Original Price$280,000.00
Asking Price$274,999.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$204.16
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-01
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,347
Acreage--
Lot Size--
Year Built2009
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1725-17-754
HOANo — --
DOM26
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 14

May 02, 2026 at 09:24 AM 12 fields changed
Field Was Changed To
taxes 1585.32 (empty)
subdivision_1 Ocotillo Desert (empty)
subdivision_3 (empty) Ocotillo Desert
price 280000.00 274999.0
asking_price 280000.00 274999.0
price_per_sqft 207.87 204.16
price_date 2026-04-06 2026-05-01
update_date 2026-04-20 00:00:00 2026-05-01T00:00:00
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 20 26
domls 20 26
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.529259915138
latitude (empty) 32.64761057818