Back to results

4691 W 19 LN

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $280,000.00 $253.16/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,106 Sq Ft
-- Lot Size
1995 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSW7- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-14
Input Date2026-03-25 15:32:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$280,000.00
Original Price$270,000.00
Asking Price$280,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$253.16
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-03-29
Closing Date2026-05-26

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,106
AcreageLot
Lot Size--
Year Built1995
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1663-46-371
APN 2--
SubdivisionSierra Sunset
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM19
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Rentcast Data from comparable data

Valuation

Price$280,000

Property Details

StatusInactive
TypeSingle Family
Bedrooms3
Bathrooms2
Sq Ft1,106
Lot Size7,055 sqft
Year Built1995

Change History 2

April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.691472472481
longitude (empty) -114.679493159101