Back to results

4739 W 10 LN

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $275,000.00 $252.53/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,089 Sq Ft
-- Lot Size
2018 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaNW8- NORTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-20
Input Date2026-03-23 12:03:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$275,000.00
Original Price$275,000.00
Asking Price$275,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$252.53
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-03-23
Closing Date2026-05-22

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,089
Acreage1/2 - 3/4 Acre
Lot Size--
Year Built2018
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1663-13-063
APN 2--
SubdivisionEllington
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM26
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Rentcast Data from comparable data

Valuation

Price$275,000

Property Details

StatusInactive
TypeSingle Family
Bedrooms3
Bathrooms2
Sq Ft1,089
Year Built2018

Change History 2

April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.707828165844
longitude (empty) -114.682015382795