Back to results

80 W YELLOWSTONE DR

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 01, 2026 at 10:43 PM

Price $79,500.00 $116.23/sqft
3 Beds
1.0 Baths
684 Sq Ft
-- Lot Size
1970 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaSW3- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-03-17
Input Date2026-03-17 14:03:00
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$79,500.00
Original Price$89,500.00
Asking Price$79,500.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$116.23
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-30
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths1.0
Sq Ft684
Acreage--
Lot Size--
Year Built1970
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (1 spaces)
PoolYes
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1695-43-175
APN 2--
Subdivision--
Zoning--
Flood Zone--
HOAYes — $70/m
DOM46
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 15

May 01, 2026 at 10:43 PM 13 fields changed
Field Was Changed To
taxes $461.00 (empty)
subdivision_1 Palm Desert Mobile Est (empty)
subdivision_3 (empty) Palm Desert Mobile Est
price 89500.00 79500.0
asking_price 89500.00 79500.0
price_per_sqft 130.85 116.23
price_date 2026-03-17 2026-04-30
update_date 2026-03-17 00:00:00 2026-04-30T00:00:00
client_hit_count 2 4
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 40 46
domls 40 46
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.623436973451
latitude (empty) 32.663698413269