Back to results

11427 E 36 PL

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $144,900.00 $156.82/sqft
2 Beds
2.0 Baths
924 Sq Ft
-- Lot Size
1982 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-17
Input Date2026-03-07 09:47:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$144,900.00
Original Price$154,900.00
Asking Price$144,900.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$156.82
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-03-23
Closing Date2026-05-15

Property Details

Bedrooms2
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft924
AcreageLot
Lot Size--
Year Built1982
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1700-54-263
APN 2--
SubdivisionYuma East (55+)
ZoningMHS-4.5
Flood Zone--
HOAYes — 33.00
DOM39

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.662611812683
longitude (empty) -114.436762232642