Back to results

14479 E 29 PL

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via HOTSHEET · Updated May 13, 2026 at 10:12 AM

Price $144,777.00 $452.43/sqft
-- Beds
-- Baths
320 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeRESIDENTIAL
AreaEM2- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-03-11
Input Date--
Last Updated2026-05-13 10:12:35.495349

Pricing

Price$144,777.00
Original Price$154,777.00
Asking Price$144,777.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$452.43
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-11
Closing Date--

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft320
Acreage0 - .9 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2702-18-142
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneNo
HOA-- — --
DOM73
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 11

May 13, 2026 at 10:12 AM 9 fields changed
Field Was Changed To
domls 57 73
client_hit_count 6 8
dom 57 73
type MOBILE HOME/RV RESIDENTIAL
price 154777.00 144777.0
asking_price 154777.00 144777.0
price_per_sqft 483.68 452.43
price_date 2026-03-01 2026-05-11
update_date 2026-04-22 00:00:00 2026-05-11T00:00:00
April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.384682768649
latitude (empty) 32.674985348021