Back to results

815 S 10 AVE

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $129,900.00 $87.42/sqft
2 Beds
2.0 Baths
1,486 Sq Ft
-- Lot Size
1948 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaNE1- NORTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-02-18
Input Date2026-02-06 16:26:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$129,900.00
Original Price$129,900.00
Asking Price$129,900.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$87.42
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-02-06
Closing Date2026-02-27

Property Details

Bedrooms2
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths2
Total Baths2.0
Sq Ft1,486
AcreageLot
Lot Size--
Year Built1948
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1665-01-057
APN 2--
SubdivisionWhites Add
ZoningR-1-6
Flood Zone--
HOANo — --
DOM12

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.71276021853
longitude (empty) -114.631920459875