Back to results

10744 E 45 LN

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 14, 2026 at 10:38 AM

Price $355,000.00 $243.48/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,458 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaNW1- NORTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-01-19
Input Date2026-01-19 15:48:00
Last Updated2026-05-14 10:38:45.554081

Pricing

Price$355,000.00
Original Price$345,000.00
Asking Price$355,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$243.48
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-13
Closing Date--

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,458
Acreage--
Lot Size--
Year Built--
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 172724047
HOANo — --
DOM115
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 13

May 14, 2026 at 10:38 AM 11 fields changed
Field Was Changed To
subdivision_3 (empty) Los Agaves
domls 97 115
subdivision_1 Los Agaves (empty)
price 345000.00 355000.0
asking_price 345000.00 355000.0
price_per_sqft 236.63 243.48
price_date 2026-01-19 2026-05-13
update_date 2026-02-23 00:00:00 2026-05-13T00:00:00
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 97 115
April 26, 2026 at 11:40 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.4474233
latitude (empty) 32.6477304