Back to results

9661 E 34 PL

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via HOTSHEET · Updated May 01, 2026 at 10:43 PM

Sold Price $105,000.00 $16.41/sqft
-- Beds
-- Baths
6,397 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeMOBILE HOME/RV
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-01
Input Date--
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$105,000.00
Original Price$114,900.00
Asking Price$109,900.00
Sold Price$105,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$16.41
Sold Price/SqFt$16.41
Price Date2026-05-01
Closing Date2026-04-30

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft6,397
Acreage0 - .9 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2699-47-158
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneNo
HOA-- — --
DOM129
How SoldCASH
How Rented--

Legal Description

Change History 16

May 01, 2026 at 10:43 PM 14 fields changed
Field Was Changed To
how_sold (empty) CASH
dom 126 129
domls 125 128
status U/C - TAKE BACK UPS SOLD
price 109900.00 105000.0
sold_price (empty) 105000.0
price_per_sqft 17.18 16.41
price_date 2026-02-13 2026-05-01
closing_date (empty) 2026-04-30
update_date 2026-04-23 00:00:00 2026-05-01T00:00:00
status_date 2026-04-23 2026-05-01
sold_price_per_sqft (empty) 16.41
seller_concession (empty) No
contract_date (empty) 2026-04-23
April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.467236117338
latitude (empty) 32.665776272414