Back to results

9557 E 33 LN

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via HOTSHEET · Updated May 01, 2026 at 10:43 PM

Sold Price $192,000.00 $193.55/sqft
2 Beds
3.0 Baths
992 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-05-01
Input Date2025-11-25 13:30:00
Last Updated2026-05-01 22:43:16.848104

Pricing

Price$192,000.00
Original Price$198,000.00
Asking Price$194,000.00
Sold Price$192,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$193.55
Sold Price/SqFt$193.55
Price Date2026-05-01
Closing Date2026-04-30

Property Details

Bedrooms2
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths2
Total Baths3.0
Sq Ft992
Acreage--
Lot Size--
Year Built--
GarageYes (1 spaces)
CarportYes (1 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1699-39-042
APN 2--
Subdivision--
ZoningRVS
Flood Zone--
HOANo — --
DOM156
How SoldFHA
How Rented--

Legal Description

Change History 21

May 01, 2026 at 10:43 PM 19 fields changed
Field Was Changed To
taxes 1143.60 (empty)
subdivision_1 Vista Del Sol (empty)
subdivision_3 (empty) Vista Del Sol
status UNCONT SOLD
price 194000.00 192000.0
sold_price (empty) 192000.0
price_per_sqft 195.56 193.55
price_date 2026-02-09 2026-05-01
closing_date 2026-04-23 2026-04-30
update_date 2026-03-29 00:00:00 2026-05-01T00:00:00
status_date 2026-03-29 2026-05-01
sold_price_per_sqft (empty) 193.55
concession_amount (empty) 10000.0
seller_concession (empty) Yes
acreage_1 Lot (empty)
acreage_2 (empty) Lot
dom 115 156
domls 115 156
how_sold (empty) FHA
April 26, 2026 at 11:23 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.468343875059
latitude (empty) 32.664402814028