Back to results

3561 S SAGE AVE

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $329,999.00 $245.72/sqft
4 Beds
2.0 Baths
1,343 Sq Ft
6400 Lot Size
2024 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-04-01
Input Date2025-10-02 22:25:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$329,999.00
Original Price$340,000.00
Asking Price$329,999.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$245.72
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-03-14
Closing Date2026-04-30

Property Details

Bedrooms4
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,343
AcreageLot
Lot Size6400
Year Built2024
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1698-48-032
APN 2--
SubdivisionLa Vida
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — none
DOM175
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 26, 2026 at 11:40 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6636926
longitude (empty) -114.4990368