Back to results

10210 S DEL VALLE

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via RESIDENTIAL

Price $120,000.00 $14.30/sqft
-- Beds
-- Baths
8,394 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeRESIDENTIAL
AreaEM3- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceRESIDENTIAL
Status Date2026-01-30
Input Date--
Last Updated2026-04-26 23:10:54.040410

Pricing

Price$120,000.00
Original Price$220,000.00
Asking Price$120,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$14.30
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-01-30
Closing Date2026-02-06

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft8,394
Acreage0 - .9 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2701-02-110
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneNo
HOA-- — --
DOM41
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.683111881291
longitude (empty) -114.420627108753