Back to results

3462 S ELLIOTT WAY

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $475,250.00 $234.34/sqft
4 Beds
3.0 Baths
2,028 Sq Ft
6600 Lot Size
2025 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2026-03-04
Input Date2025-08-16 14:19:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$475,250.00
Original Price$470,895.00
Asking Price$475,250.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$234.34
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-02-04
Closing Date2026-05-29

Property Details

Bedrooms4
Full Baths3
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths3.0
Sq Ft2,028
AcreageLot
Lot Size6600
Year Built2025
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1698-47-051
APN 2--
SubdivisionSantana Camilo
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM199

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.664843187838
longitude (empty) -114.503421434407