Back to results

2078 E MENDEZ ST

San Luis, AZ 85349

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $255,000.00 $178.82/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,426 Sq Ft
5500 Lot Size
2005 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSAN LUIS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-06-25
Input Date2025-06-24 07:38:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$255,000.00
Original Price$255,000.00
Asking Price$255,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$178.82
Sold Price/SqFt--
Price Date2025-06-24
Closing Date2025-07-24

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,426
AcreageLot
Lot Size5500
Year Built2005
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1776-12-251
APN 2--
SubdivisionBienestar Est 7B
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM--

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.50211108575
longitude (empty) -114.753067148242