Back to results

4678 S CEDAR AVE

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $265,550.00 $248.18/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,070 Sq Ft
5610 Lot Size
2025 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-07-01
Input Date2025-05-08 15:19:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$265,550.00
Original Price$265,550.00
Asking Price$265,550.00
Sold Price$265,550.00
Rented Price--
Price/SqFt$248.18
Sold Price/SqFt$248.18
Price Date2025-05-08
Closing Date2025-10-30

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,070
AcreageLot
Lot Size5610
Year Built2025
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1725-23-386
APN 2--
SubdivisionDesert Sands
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM175
How SoldVA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.643424902481
longitude (empty) -114.49850662251