Back to results

10778 E 45 PL

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $327,500.00 $245.32/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,335 Sq Ft
6000 Lot Size
2025 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-12-02
Input Date2025-05-06 14:49:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$327,500.00
Original Price$325,000.00
Asking Price$325,000.00
Sold Price$327,500.00
Rented Price--
Price/SqFt$245.32
Sold Price/SqFt$245.32
Price Date2025-12-02
Closing Date2025-12-05

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,335
AcreageLot
Lot Size6000
Year Built2025
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1727-24-006
APN 2--
SubdivisionLos Agaves by Riedel
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM213
How SoldVA
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 26, 2026 at 11:40 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6484139
longitude (empty) -114.4466327