Back to results

3481 S AVE 4 E

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via HOTSHEET · Updated Apr 29, 2026 at 08:29 PM

Price $699,000.00 $2.06/sqft
-- Beds
-- Baths
339,768 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeINDUSTRIAL
AreaSE9- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2025-05-01
Input Date--
Last Updated2026-04-29 20:29:33.056721

Pricing

Price$699,000.00
Original Price$825,000.00
Asking Price$699,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$2.06
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-04-29
Closing Date--

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft339,768
Acreage5 - 9.99 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2697-41-002,
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneNo
HOA-- — --
DOM364
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 10

April 29, 2026 at 08:29 PM 8 fields changed
Field Was Changed To
domls 361 364
client_hit_count 4 6
dom 361 364
price 739000.00 699000.0
asking_price 739000.00 699000.0
price_per_sqft 2.18 2.06
price_date 2026-04-07 2026-04-29
update_date 2026-04-07 00:00:00 2026-04-29T00:00:00
April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.564023114366
latitude (empty) 32.663472329549