Back to results

12174 E 36 WAY

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via HOTSHEET · Updated May 11, 2026 at 02:45 PM

Price $140,000.00 $20.61/sqft
-- Beds
-- Baths
6,793 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeMOBILE HOME/RV
AreaEM1- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceHOTSHEET
Status Date2026-01-27
Input Date--
Last Updated2026-05-11 14:45:24.619758

Pricing

Price$140,000.00
Original Price$150,000.00
Asking Price$140,000.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$20.61
Sold Price/SqFt--
Price Date2026-05-11
Closing Date--

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft6,793
Acreage0 - .9 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2701-49-115
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneUnknown
HOA-- — --
DOM464
How Sold--
How Rented--

Legal Description

Change History 10

May 11, 2026 at 02:45 PM 8 fields changed
Field Was Changed To
domls 450 464
client_hit_count 7 9
dom 450 464
price 145000.00 140000.0
asking_price 145000.00 140000.0
price_per_sqft 21.35 20.61
price_date 2025-12-19 2026-05-11
update_date 2026-03-25 00:00:00 2026-05-11T00:00:00
April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
longitude (empty) -114.425498565705
latitude (empty) 32.661349403681