Back to results

12370 E 37 ST

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $169,900.00 $252.83/sqft
3 Beds
2.0 Baths
672 Sq Ft
9790 Lot Size
1981 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM1- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-03-21
Input Date2025-01-31 16:50:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$169,900.00
Original Price$169,900.00
Asking Price$169,900.00
Sold Price$169,900.00
Rented Price--
Price/SqFt$252.83
Sold Price/SqFt$252.83
Price Date2025-01-31
Closing Date2025-03-27

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft672
AcreageLot
Lot Size9790
Year Built1981
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (3 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1701-50-241
APN 2--
SubdivisionFoothills Sub
ZoningRVS
Flood Zone--
HOANo — --
DOM55
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.661097403489
longitude (empty) -114.421003686314