Back to results

4726 E LOS OLIVOS DR

San Luis, AZ 85336

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL · Updated Apr 27, 2026 at 12:18 AM

Sold Price $220,000.00 $226.34/sqft
3 Beds
2.0 Baths
972 Sq Ft
6000 Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSAN LUIS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-03-06
Input Date2025-01-29 17:36:00
Last Updated2026-04-27 00:18:03.863363

Pricing

Price$220,000.00
Original Price$220,000.00
Asking Price$220,000.00
Sold Price$220,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$226.34
Sold Price/SqFt$226.34
Price Date2025-01-29
Closing Date2025-02-27

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft972
AcreageLot
Lot Size6000
Year Built--
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1R0103958
APN 2--
SubdivisionLos Mezquites
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM30
How SoldUSDA
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 27, 2026 at 12:18 AM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.485135
longitude (empty) -114.69629800000001