Back to results

10707 S PEARL AVE

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $185,000.00 $240.26/sqft
2 Beds
1.0 Baths
770 Sq Ft
18000 Lot Size
1985 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM4- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-03-14
Input Date2024-12-21 11:11:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$185,000.00
Original Price$174,900.00
Asking Price$174,900.00
Sold Price$185,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$240.26
Sold Price/SqFt$240.26
Price Date2025-03-14
Closing Date2025-03-19

Property Details

Bedrooms2
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths1.0
Sq Ft770
Acreage1/2 - 3/4 Acre
Lot Size18000
Year Built1985
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1700-26-418/700-26-417
APN 2--
SubdivisionFortuna Heights
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM88
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.674170467109
longitude (empty) -114.455346018118