Back to results

28774 LOS ANGELES AVE

Wellton, AZ 85356

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via RESIDENTIAL

Sold Price $29,000.00 $3.84/sqft
-- Beds
-- Baths
7,550 Sq Ft

SourceRESIDENTIAL
Status Date2025-06-26
Input Date--
Last Updated2026-04-26 23:10:54.040410

Pricing

Price$29,000.00
Original Price$52,670.00
Asking Price$32,500.00
Sold Price$29,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$3.84
Sold Price/SqFt$3.84
Price Date2025-06-26
Closing Date2025-06-30

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft7,550
Acreage0 - .9 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2--
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneUnknown
HOA-- — --
DOM223
How SoldCASH
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 26, 2026 at 11:16 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.673410573406
longitude (empty) -114.144933098657