Back to results

5707 E 32 ST

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $140,000.00 $286.30/sqft
1 Beds
1.0 Baths
489 Sq Ft
2445sf Lot Size
1998 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-12-16
Input Date2024-11-08 16:20:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$140,000.00
Original Price$143,900.00
Asking Price$143,900.00
Sold Price$140,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$286.30
Sold Price/SqFt$286.30
Price Date2024-12-16
Closing Date2024-12-17

Property Details

Bedrooms1
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths1.0
Sq Ft489
AcreageLot
Lot Size2445sf
Year Built1998
GarageNo (0 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolYes
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1697-39-181
APN 2--
SubdivisionCountry Roads
Zoning55+ Res
Flood Zone--
HOAYes — 263.3
DOM40
How SoldCASH

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.669928816669
longitude (empty) -114.535519208276