Back to results

2250 S 23 DR

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $1,900.00 $183.82/sqft
4 Beds
2.0 Baths
2,312 Sq Ft
8880 Lot Size
2003 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSW1- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-12-17
Input Date2024-11-07 15:22:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$1,900.00
Original Price$425,000.00
Asking Price$425,000.00
Sold Price$1,900.00
Rented Price--
Price/SqFt$183.82
Sold Price/SqFt$0.82
Price Date2024-12-17
Closing Date2024-12-16

Property Details

Bedrooms4
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft2,312
AcreageLot
Lot Size8880
Year Built2003
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1664-61-013
APN 2--
SubdivisionVictoria Meadows
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM48
How SoldRENTED/LEASED

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.686553186289
longitude (empty) -114.649286474909