Back to results

10680 E 35 ST

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $225,000.00 $180.29/sqft
2 Beds
2.0 Baths
1,248 Sq Ft
4129 Lot Size
2003 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeCONDO/TWNHSE
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2025-03-11
Input Date2024-10-30 11:38:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$225,000.00
Original Price$255,000.00
Asking Price$245,000.00
Sold Price$225,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$180.29
Sold Price/SqFt$180.29
Price Date2025-03-11
Closing Date2025-03-14

Property Details

Bedrooms2
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,248
AcreageLot
Lot Size4129
Year Built2003
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolYes
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1700-43-086
APN 2--
SubdivisionYuma Meadows Villa
Zoning--
Flood Zone--
HOAYes — 130
DOM137
How SoldCASH

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.664985404372
longitude (empty) -114.44878287366