Back to results

4626 W 17 ST

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $237,000.00 $188.24/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,259 Sq Ft
6660 Lot Size
1992 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSW7- SOUTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-10-02
Input Date2024-08-02 12:45:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$237,000.00
Original Price$249,900.00
Asking Price$239,500.00
Sold Price$237,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$188.24
Sold Price/SqFt$188.24
Price Date2024-10-02
Closing Date2024-10-03

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,259
AcreageLot
Lot Size6660
Year Built1992
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1663-38-170
APN 2--
SubdivisionSierra Sunset
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM63
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.696728411765
longitude (empty) -114.678541064585