Back to results

13777 S IRONWOOD DR

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $325,000.00 $138.18/sqft
3 Beds
2.0 Baths
2,352 Sq Ft
10835.00 Lot Size
1997 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-03-14
Input Date2024-02-23 08:44:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$325,000.00
Original Price$325,000.00
Asking Price$325,000.00
Sold Price$325,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$138.18
Sold Price/SqFt$138.18
Price Date2024-02-23
Closing Date2024-03-29

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft2,352
AcreageLot
Lot Size10835.00
Year Built1997
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (4 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1728-64-107
APN 2--
SubdivisionFoothills Mobile Est #19
ZoningRSV
Flood Zone--
HOANo — --
DOM36
How SoldCASH

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6290573961
longitude (empty) -114.39602706574