Back to results

10790 S SONORA ST

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $330,600.00 $240.44/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,375 Sq Ft
8800 Lot Size
2009 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM3- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-01-22
Input Date2023-12-06 11:56:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$330,600.00
Original Price$328,000.00
Asking Price$328,000.00
Sold Price$330,600.00
Rented Price--
Price/SqFt$240.44
Sold Price/SqFt$240.44
Price Date2024-01-22
Closing Date2024-01-30

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,375
AcreageLot
Lot Size8800
Year Built2009
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1700-31-086
APN 2--
SubdivisionMesa Del Sol #12 (Mesquite I & II)
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — 0
DOM55
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.672763528879
longitude (empty) -114.434473393721