Back to results

00000 S AVE 4 E

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:10 PM via RESIDENTIAL

Sold Price $165,000.00 $1.88/sqft
-- Beds
-- Baths
87,991 Sq Ft
-- Lot Size
-- Year Built

Listing Information

ClassLAND
TypeINDUSTRIAL
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceRESIDENTIAL
Status Date2023-11-17
Input Date--
Last Updated2026-04-26 23:10:54.040410

Pricing

Price$165,000.00
Original Price$175,000.00
Asking Price$175,000.00
Sold Price$165,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$1.88
Sold Price/SqFt$1.88
Price Date2023-11-17
Closing Date2023-11-30

Property Details

Bedrooms--
Full Baths--
Half Baths--
3/4 Baths--
Total Baths--
Sq Ft87,991
Acreage2 - 4.99 Acre
Lot Size--
Year Built--
Garage-- (0 spaces)
Carport-- (0 spaces)
Pool--
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1--
APN 2723-24-090
Subdivision--
Zoning--
Flood ZoneNo
HOA-- — --
DOM34
How SoldOWC/BK ASSUMP
How Rented--

Legal Description

Change History 2

April 26, 2026 at 11:40 PM 2 fields changed
Field Was Changed To
latitude (empty) 32.6446539
longitude (empty) -114.5667015