Back to results

6338 E 41 PL

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $312,000.00 $222.38/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,403 Sq Ft
8722 SF Lot Size
2005 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2024-01-04
Input Date2023-10-20 17:11:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$312,000.00
Original Price$308,000.00
Asking Price$308,000.00
Sold Price$312,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$222.38
Sold Price/SqFt$222.38
Price Date2024-01-04
Closing Date2024-12-13

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,403
AcreageLot
Lot Size8722 SF
Year Built2005
GarageYes (3 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1725-02-265
APN 2--
SubdivisionOcotillo Desert
ZoningRES
Flood Zone--
HOANo — --
DOM420
How SoldCONV

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.653000205194
longitude (empty) -114.523388570331