Back to results

11183 E 39 LN

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $180,000.00 $157.89/sqft
2 Beds
2.0 Baths
1,140 Sq Ft
9420 Lot Size
1986 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-09-21
Input Date2023-09-01 10:29:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$180,000.00
Original Price$180,000.00
Asking Price$180,000.00
Sold Price$180,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$157.89
Sold Price/SqFt$157.89
Price Date2023-09-01
Closing Date2023-09-22

Property Details

Bedrooms2
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,140
AcreageLot
Lot Size9420
Year Built1986
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1700-61-684
APN 2--
SubdivisionYuma East (55+)
ZoningMHS-4.5
Flood Zone--
HOAYes — 30 Yr
DOM21
How SoldCASH

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.65624430216
longitude (empty) -114.441683269597