Back to results

398 E RIO SONORA

San Luis, AZ 85336

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $259,000.00 $162.28/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,596 Sq Ft
7280 Lot Size
1988 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSAN LUIS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-12-07
Input Date2023-06-30 13:49:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$259,000.00
Original Price$259,000.00
Asking Price$259,000.00
Sold Price$259,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$162.28
Sold Price/SqFt$162.28
Price Date2023-06-30
Closing Date2023-12-22

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,596
AcreageLot
Lot Size7280
Year Built1988
GarageNo (0 spaces)
CarportYes (2 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1775-20-031
APN 2--
SubdivisionLos Portales Del Alamo
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM175
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.492441171183
longitude (empty) -114.788953215149