Back to results

1458 W 9 ST

Yuma, AZ 85364

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Price $279,900.00 $212.05/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,320 Sq Ft
on record Lot Size
2023 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaNW1- NORTH WEST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-08-12
Input Date2023-06-12 15:22:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$279,900.00
Original Price$279,900.00
Asking Price$279,900.00
Sold Price--
Rented Price--
Price/SqFt$212.05
Sold Price/SqFt--
Price Date2023-06-12
Closing Date2024-04-12

Property Details

Bedrooms3
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft1,320
AcreageLot
Lot Sizeon record
Year Built2023
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1664-08-174
APN 2--
SubdivisionLos Agaves
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM60

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.711299407807
longitude (empty) -114.637111725047