Back to results

10231 E 34 ST

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $394,900.00 $222.48/sqft
3 Beds
2.0 Baths
1,775 Sq Ft
6930 Lot Size
2020 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaEM5- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-07-31
Input Date2023-06-02 16:37:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$394,900.00
Original Price$399,900.00
Asking Price$394,900.00
Sold Price$394,900.00
Rented Price--
Price/SqFt$222.48
Sold Price/SqFt$222.48
Price Date2023-06-16
Closing Date2023-08-11

Property Details

Bedrooms3
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths1
Total Baths2.0
Sq Ft1,775
AcreageLot
Lot Size6930
Year Built2020
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolYes
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1700-41-333
APN 2--
SubdivisionVilla Chaparral
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM70
How SoldVA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.665598227551
longitude (empty) -114.451907419558