Back to results

13794 E 48 DR

Yuma, AZ 85367

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $125,900.00 $318.73/sqft
1 Beds
1.0 Baths
395 Sq Ft
6662 Lot Size
2003 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeMOBILE HOME/MANUFACTURED
AreaEM7- FOOTHILLS
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-06-09
Input Date2023-04-13 11:01:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$125,900.00
Original Price$125,900.00
Asking Price$125,900.00
Sold Price$125,900.00
Rented Price--
Price/SqFt$318.73
Sold Price/SqFt$318.73
Price Date2023-04-13
Closing Date2023-06-15

Property Details

Bedrooms1
Full Baths1
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths1.0
Sq Ft395
AcreageLot
Lot Size6662
Year Built2003
GarageNo (0 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
Fireplace--

Assessor / Legal

APN 1728-40-057
APN 2--
SubdivisionFoothills Mobile Est #11-13
Zoning--
Flood Zone--
HOANo — --
DOM63
How SoldCASH

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.64056645187
longitude (empty) -114.39494215813