Back to results

6343 E 45 LN

Yuma, AZ 85365

Imported Apr 26, 2026 at 11:11 PM via LAND_RENTAL

Sold Price $305,000.00 $144.69/sqft
4 Beds
2.0 Baths
2,108 Sq Ft
6,660 Lot Size
2007 Year Built

Listing Information

ClassRESIDENTIAL
TypeSINGLE FAMILY
AreaSE10- SOUTH EAST YUMA
Sale/RentFor Sale
SourceLAND_RENTAL
Status Date2023-02-28
Input Date2023-01-13 07:26:00
Last Updated2026-04-26 23:11:04.026376

Pricing

Price$305,000.00
Original Price$305,000.00
Asking Price$295,000.00
Sold Price$305,000.00
Rented Price--
Price/SqFt$144.69
Sold Price/SqFt$144.69
Price Date2023-02-28
Closing Date2023-03-01

Property Details

Bedrooms4
Full Baths2
Half Baths--
3/4 Baths0
Total Baths2.0
Sq Ft2,108
AcreageLot
Lot Size6,660
Year Built2007
GarageYes (2 spaces)
CarportNo (0 spaces)
PoolNo
FireplaceNo

Assessor / Legal

APN 1725-18-726
APN 2--
SubdivisionOcotillo Desert
ZoningR-1-6
Flood Zone--
HOANo — N/A
DOM47
How SoldFHA

Field Was Changed To
latitude (empty) 32.644791819337
longitude (empty) -114.523695285538